Wykład Doktora Damiana Langnera

Your IP: 18.117.152.251
2024-04-19 08:27

10-lecie Czarnożylskiej Orkiestry Dętej

Czarnożylska Orkiestra Dęta w Czarnożyłach w dniu 13 listopada 2021 roku obchodziła Jubileusz 10- lecia istnienia.Na uroczysty koncert zaproszono władze gminy, przedstawicieli duchowieństwa, kapelmistrzów, a także obecnych i byłych członków orkiestry wraz z ich rodzinami.

Klasyczny koncert orkiestry został połączony z wizualno-słowną prezentacją poszczególnych okresów funkcjonowania zespołu.
Początek działalności orkiestr dętych na terenie Gminy Czarnożyły sięga końca lat 80-tych i były one prowadzone pod batutą kapelmistrza Mariana Gnycha oraz Wojciecha Jankowskiego aż do roku 2000. Reaktywacja Czarnożylskiej Orkiestry Dętej nastąpiła w roku 2011 z inicjatywy ówczesnego Wójta Gminy Czarnożyły – Tomasza Luboińskiego, który prowadzenie orkiestry powierzył Konradowi Grygowskiemu. Młody, energiczny pełen pomysłów kapelmistrz na bazie instrumentów ośrodka kultury stworzył zespół, który gromadził liczną grupę młodych adeptów gry na dęciakach. Orkiestra dęta pod batutą Konrada Grygowskiego uczestniczyła w licznych uroczystościach gminnych i kościelnych na terenie gminy do końca roku 2016. Kolejną osobą, która podjęła się prowadzenia orkiestry została p. Irena Siorek i prowadzi ją do dnia dzisiejszego. Pod batutą pani kapelmistrz Czarnożylska Orkiestra Dęta uczestniczyła w licznych warsztatach, przeglądach, koncertach i wydarzeniach.
W trakcie jubileuszowego koncertu pamiątkowymi medalami wyróżniono osoby, które były członkami orkiestry oraz z nią współpracowały. Orkiestra dęta zaprezentowała kilkanaście utworów nagrodzonych przez publiczność gromkimi brawami oraz przedstawiła fotograficzne wspomnienia z występów, przeglądów i uroczystości..
Wójt Gminy Czarnożyły – Andrzej Modrzejewski wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach Joanną Kałdońską na ręce kapelmistrza orkiestry p. Ireny Siorek przekazali list gratulacyjny, kwiaty oraz słodki upominek. Członkowie zespołu otrzymali jubileuszowe medale.

Ponadto Wójt Gminy poinformował wszystkich obecnych o nagrodzie Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Łódzcy Radni przyznali wyróżnienia dla łącznie 28 laureatów, Czarnożylska Orkiestra Dęta otrzymała nagodę pieniężną
w wysokości 6000 zł

Ukoronowaniem uroczystości jubileuszu oraz wspaniałej, rodzinnej i muzycznej atmosfery wydarzenia był okolicznościowy tort.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME