Tydzień Bibliotek.
Spotkanie z cyklu "Nie-zwykli"
w Domu Aktywnego Seniora
6 maja w Domu Aktywnego Seniora w Wydrzynie odbyło się drugie wyjątkowe spotkanie z panią Ewą Marciniak-Kuźnik – świecką misjonarką. Nasz gość podzielił się swoimi doświadczeniami z wieloletnich wyjazdów misyjnych do Republiki Środkowoafrykańskiej. Były opowieści o codziennym życiu mieszkańców, pracy na rzecz lokalnych społeczności oraz o wyzwaniach, z jakimi trzeba mierzyć się na co dzień. Szczególne zainteresowanie wzbudziły historie związane z życiem plemienia Bayaka oraz funkcjonowaniem w harmonii z naturą. Uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w dyskusji – zadawali pytania, dzielili się swoimi refleksjami, a także z ciekawością oglądali przywiezione pamiątki. Uczestnikom spotkania spodobała się również możliwość usłyszenia kilku zwrotów w języku sango.
Dziękujemy pani Ewie Marciniak-Kuźnik za interesującą podróż do serca Afryki, pełną wrażeń i poruszających historii z misji.



